Na poprawę krążenia, zwolennicy medycyny naturalnej polecają najczęściej herbatki, napary i nalewki, do których przyrządzenia wykorzystuje się popularne w ziołolecznictwie zioła na poprawę krążenia. Zielarze szczególnie cenią sobie pod tym względem kwiaty, owoce i korę kasztanowca, którego właściwości lecznicze są w medycynie niekonwencjonalnej bardzo dobrze opisane i szeroko wykorzystywane.
Kwiaty i owoce kasztanowca, a także sproszkowaną korę tej rośliny stosuje się na poprawę krążenia. Bardzo ceni się też jego działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. W odróżnieniu od niektórych innych ziół na poprawę krążenia, kasztanowiec jest uważany za całkowicie bezpieczny, co zresztą potwierdzają liczne badania i obserwacje. Nie powoduje on skutków ubocznych, a do jego stosowania nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań.
Nieco inaczej jest z koszyczkami arniki górskiej. Arnika przyjmowana doustnie poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Poprawia krążenie krwi w mózgu, wzmacnia ściany naczyń włosowatych, zmniejsza obrzęki i zapobiega powstawaniu żylaków. Nie należy jej jednak stosować bez konsultacji z lekarzem, bo przyjmowana w ten sposób w zbyt dużej dawce, może okazać się bardzo niebezpieczna dla zdrowia, a nawet i życia.