Zioła na szumy uszne

Szumy uszne to wyjątkowo przykra oraz irytująca przypadłość – słyszenie szum lub innych dźwięków w uszach zakłóca bowiem codzienne funkcjonowanie człowieka, wywołując jego rozdrażnienie i powodując niepokój.

Zioła na szumy uszne

Jedną z propozycji adresowanych do osób, których domeną są szumy uszne jest zastosowanie ziół na szumy w uszach. Ich działanie jest potwierdzone przez wieloletnie doświadczenie specjalizujących się w podobnych terapiach zielarzy, jednak przed rozpoczęciem kuracji warto zasięgnąć porady fachowca. Samodzielne prowadzenie leczenia ziołami może bowiem okazać się niekorzystne dla zdrowia.

Napar z jemioły

Ziele jemioły można nabyć praktycznie w każdym sklepie zielarskim. Napar z niego wykonuje się, zalewając susz zimną, przegotowaną wodą w proporcjach: czubata łyżeczka jemioły na szklankę wody.

Płyn należy odstawić na około dwanaście godzin, a następnie lekko podgrzać. Picie naparu trzy razy dziennie po jednej szklance powinno przynieść ulgę w szumach usznych.

Glistnik jaskółczy

Napar z tej rośliny wykonuje się zalewając ćwiartką litra wrzątku łyżeczkę suszu ziela. Po kilku minutach płyn może być spożywany przez cały dzień, jednak nie przekraczając objętości trzech szklanek.

 Zioła na szumy uszne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *